Назад
location COVID-19

Умови перетину кордону України в зв’язку з COVID-19 19.08.2021

Правила в’їзду в Україну під час епідемії COVID встановлені Кабінетом міністрів в «карантинному» постанові №1236 від 9 грудня 2020. Вони визначають умови перетину кордону України та порядок проходження самоізоляції. Актуальна редакції Постанови діє з 05 серпня 2021 року, зміни були внесені 28 липня 2021 року.

18 серпня 2021 року Кабмін затвердив нові правки до Постанови. Вони стосуються в’їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства. Буде дозволено перетин кордону не тільки тим, хто пройшов повний курс вакцинації від коронавируса, а й була вакцинована однієї дозою вакцини. Зміни поки не діють і вступлять в силу після офіційної публікації.

Кому не потрібна самоізоляція

 

Після в’їзду в Україну українці, іноземні громадяни та особи без громадянства повинні пройти самоізоляцію. Від неї звільняються:

  • особи до 18 років;
  • ті, хто виїхав з України за кордон до 04 серпня 2021 року – дізнатися які країни відкриті для України;
  • особи, які пред’явили документ про отримання повної курсу вакцинації або міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19;
  • громадяни України, які пред’явили документ про отримання однієї дози вакцини від COVID-19 (іноземцям та особам без громадянства це буде дозволено після публікації рішення Кабміну від 18.08.2021);
  • глави і члени міжнародних делегацій, дипломати, спортсмени, водії та члени екіпажу транспортних засобів, що здійснюють міжнародні перевезення.

Повний список тих, хто звільнений від самоізоляції, міститься в п. 7 Постанови. Всі, хто не входить в список, зобов’язані встановити і активувати мобільний додаток для контролю за дотриманням самоізоляції. Якщо установка додатки неможлива, який в’їхав в країну громадянин України, іноземець або особа без громадянства підлягає обсервації.

Проходження самоізоляції

 

Самоізоляція починається через 72 години після перетину кордону. Термін самоізоляції становить 10 днів. Самоізоляція припиняється в разі отримання негативного результату тесту на коронавірус. Ці правила не поширюються на тих, хто прибув з Росії чи Індії і знаходився на території цих держав більше 7 днів протягом останніх двох тижнів.

В’їзд іноземних громадян

 

Для перетину кордону України іноземні громадяни та особи без громадянства зобов’язані мати страховий поліс на випадок захворювання COVID-19.

 

Також вони повинні пред’явити один з наступних документів:

 

негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на антиген коронавируса SARS-CoV-2, зробленого не більше ніж за 72 години до перетину кордону;

документ про проходження повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, дозволеними ВООЗ для екстреного застосування;

іноземний COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію від коронавируса, негативний результат ПЛР-тесту або одужання від коронавирусной хвороби.

Іноземні документи про вакцинацію і COVID-сертифікати повинні відповідати укладеним Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію і COVID-сертифікатів.

 

Зазначені документи не потрібні:

 

іноземцям та особам без громадянства до 12 років;

тим, хто постійно проживають на території України або визнані біженцями, які вимагають захисту;

дипломатам і представникам акредитованих місій та організацій, членам їх сімей;

водіям і членам екіпажів транспортних засобів, що здійснюють міжнародні перевезення;

військовослужбовцям країн НАТО і програми «Партнерство заради миру», які беруть участь в підготовці армії України.

При відсутності зазначених документів іноземцям та особам без громадянства буде відмовлено в перетині кордону України.

 

Іноземці та особи без громадянства, яким необхідна самоізоляція, повинні встановити і активувати мобільне додатки «Дома», інакше їм буде відмовлено у в’їзді. Перевірку установки і активації програми проводять співробітники державної прикордонної служби.

 

Детально обмеження на в’їзд в Україну описані в підпунктах 4, 5 і 5-1 пункту 2-2 Постанови.

В’їзд з Росії та Індії

Для всіх осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії або Індії, які перебували на території цих держав більше 7 днів протягом останніх двох тижнів, встановлено обов’язкову 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

 

Поделиться: viber facebook /telegram